Kırklareli Üniversitesi Erasmus+ Programı

ÖNEMLİ : Erasmus+ programı kapsamında her yıl Şubat ayı içerisinde bir kez başvuru alınır. Detaylı tarihler için aşağıdaki bağlantıda yer alan Erasmus Seçim Takvimi’ni dikkatli inceleyiniz.
http://erasmus.klu.edu.tr/Sayfalar/1214-erasmus-secim-takvimi.klu
Bu durumu göz önünde bulundurarak yurtdışına çıkış programlamanızı yapınız.


ÖNEMLİ : Erasmus+ programından faydalanmak isteyen öğrencilere minimum alt sınır 2.20 not ortalaması, 50 dil puanıdır.

Kırklareli Üniversitesi bünyesinde bulunan Erasmus+ programı, 4 ana başlıkta yürütülmektedir:
 1. Erasmus+ Öğrenci Öğrenim Hareketliliği
 2. Erasmus+ Öğrenci Staj Hareketliliği
 3. Erasmus+ Ders Verme Hareketliliği (Akademik Personel)
 4. Erasmus+ Eğitim Alma Hareketliliği (İdari Personel)
Sisteme giriş yapabilmeniz için Kırklareli Üniversitesi'ne ait mail adresinizin bulunması gerekmektedir.(Öğrenci için: @ogrenci.klu.edu.tr, Personel için: @klu.edu.tr uzantılı)

Sisteme ilk girişte kayıt formunun doldurulması gerekmektedir. Bu işlem, sadece bir kez yapılır. Başvuru dönemi boyunca bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz.

Sisteme giriş yaptıktan sonra sol tarafta bulunan menüden (Online Başvuru bağlantısından) “Kullanıcı girişi” tıklanır ve e-mail adresi girilerek başvuru yapılır.

Tercihlerinizi yaparken gitmek istediğiniz yerleri öncelikli olarak belirleyip sıralamanızı yapınız. Tercihlerinizi yaptıktan sonra sıralamayı değiştirmek için ilgili seçeneği sürükle ve bırak yöntemiyle değiştirebilirsiniz.

İkili antlaşması bulunmayan bölümlerin öğrencileri ve personelleri Erasmus+ programından yararlanamazlar.

NOT:
Personel için:
 1. Akademik personel (Öğretim Üyesi ve Öğretim Görevlileri), Erasmus+ Eğitim Alma Hareketliliği programından faydalanamaz. Sadece Araştırma Görevlileri, Okutman, Uzman kadroları ve İdari Personel Eğitim Alma Hareketliliğine başvurabilir.
 2. Akademik ve İdari personelin yerleştirilmesi işleminde ikili antlaşma yapan kişiye öncelik tanınmaktadır. Ayrıca hareketlilikten hiç yararlanmamış personel yine önceliklidir.
 3. Erasmus+ programından faydalanacak olan personelimiz için ödeme yapılabilecek en erken tarih, Ekim ayıdır. Ekim ayından önce yurtdışına çıkmayı planlayan personelimizin bu hususu göz önünde bulundurarak yurtdışında bulunmak istedikleri tarih aralıklarını belirlemeleri gerekmektedir. Program hakkında sorularınız için lütfen web sitemizdeki sık sorulan sorular sayfasını ziyaret ediniz.
Öğrenci için:
 1. Erasmus+ Staj Hareketliliği programından yararlanmak isteyen öğrenciler, staj yerlerini kendileri bulmak zorundadırlar. Yerleştirme işlemi yapıldıktan sonra staj hareketliliğinden faydalanacağı ilan edilen öğrenciler, temin etmiş oldukları davet mektuplarını, başvuru dönemi sonlandıktan en geç 15 gün içerisinde Erasmus Ofisi’ne teslim etmek zorundadırlar. Davet mektuplarını ilgili süre içerisinde getirmeyen öğrenciler, haklarından vazgeçmiş sayılırlar.

  Başvuru esnasında Kırklareli Üniversitesi’nde öğrenci statüsünün devam etmesi gereklidir. Öğrenciler, son sınıfta başvuru yapmaları halinde, mezun olmalarının akabinde 1 yılı aşmamak kaydıyla stajdan faydalanabilirler.

  Hibe ödemeleri yurtdışına gitmeden önce yapılmaktadır.

 2. 2. Erasmus+ Öğrenim Hareketliliği programından faydalanmak isteyen öğrencilerimizin programa dâhil olabilmeleri için bölümlerinin ikili antlaşmalarının bulunması gerekmektedir. Erasmus başvurularında öğrenim kademesinin (Meslek Yüksekokulu, Yüksekokul, Fakülte, Enstitü) herhangi bir önemi yoktur.

  Yurtdışında bulunmak istedikleri dönem sürecinde öğrenciliklerinin devam etmesi zorunluluğu vardır.

  Erasmus+ Öğrenim Hareketliliği programından faydalanacak olan öğrencilerimiz için ödeme yapılabilecek en erken tarih, Ekim ayıdır. Özellikle, ilk dönem yurtdışına çıkacak olan öğrencilerimizin bu tarihi göz önünde bulundurmaları gerekmektedir.
Kullanıcı Girişi
E-Posta Adresi     E-Posta Şifresi
 @ogrenci.kirklareli.edu.tr
 @kirklareli.edu.tr
   

Not : Sisteme ilk defa giriş yapıyorsanız, "Giriş Yap" butonuna bastıktan sonra kimlik bilgilerinizi onaylayıp sisteme giriş yapabilirsiniz.